۱۹
دی

طراحی تابلو برق برای واحد های مسکونی

طراحی تابلو برق برای واحد های مسکونی و صنعتی بابرند دورمن اسمیت

برند دورمن اسمیت  توسط تجهیزات  برقی خود در خاورمیانه شناخته می شود  و شرکت هایی با نام این برند در حال طراحی سیستم برقی بسیاری از اماکن مسکونی و صنعتی می باشند و از انواع لوازم برقی تولید دورمن اسمیت استفاده می کنند. محصولات این برند با سال ها تجربه وارد بازار می شود و از جمله بهترین لوازم برقی به شمار می رود. هر ساختمانی اعم از تجاری و مسکونی و یا صنعتی  نیاز به سیستم برقی دارد که قبل از شروع عملیات ساخت و اجرای این سیستم باید طراحی دقیقی صورت بگیرد که توسط نیرو های متخصص دورمن اسمیت این کار انجام می گیرد و پس از بررسی نتایج دقیقی در مورد نحوه ی برق کشی به آن منطقه و نصب تجهیزات را ارائه می دهد. از مهمترین تجهیزاتی که در انواع ساختمان مورد نیاز است و با توجه به نوع ساختمان و عملکرد سیستم برق  مورد استفاده تابلو برق است که با توجه نوع سیم کشی و تجهیزاتی که در آن ساختمان استفاده می شود تابلو برق متفاوتی استفاده می شود.  تابلو برق توسط مهندسین دورمن اسمیت طراحی و ساخته می شود و تمام تجهیزات داخل آن از لوازم تولید شده برند دورمن اسمیت می باشد. تابلو برق دارای انواع مختلفی است که دورمن اسمیت تمام تجهیزات آن را فراهم می کند مانند:

تجهیزات برقی دورمن اسمیت

  • تابلو برق ایستاده که به صورت ایستاده قرار می گیرند و تابلو های چند منظوره که داخل آن ها می توان تجهیزات  کنترل و قدرت را نصب نمود.
  • تابلو برق دیواری که به صورت تو کار و روکار ساخته می شود.
  • تابلو های قفسه ای که بخش های اندازه گیری، الکترونیکی، کنترل و مخابراتی بر روی آنها نصب می شود.
  • تابلو هایی که به صورت کشویی هستند و برای کنترل موتور ها تولید می شوند.
  • تابلو مرکز قدرت که در واقع توزیع کننده برق می باشد.

انواع لوازم برقی دورمن اسمیت

مراحل تولید تابلو برق توسط دورمن اسمیت

در این مرحله بعد از اینکه مهندسین دورمن اسمیت برای تابلو های برق هر نوع مجتمعی  اعم از مسکونی، تجاری و یا کارخانه صنعتی اندازه ها و تخمین های لازم را زدند، نوبت به مرحله آماده سازی تابلو می رسد. اولین  مرحله آماده سازی آماده کردن بدنه تابلو برق می باشد. که بعد از اندازه گیری فلزات آن را با کمک دستگاه های فلز کاری برش مناسب می دهند و با کمک دستگاههای جوش قطعات را به هم جوش می دهند و قاب تابلو برق را درست می کنند. افراد متخصص در این زمینه فعالیت می کنند تا با دقت تمام کارای مربوط به فرزکاری و یا استفاده از سنگ فرز را برای صاف کردن سطوح خارجی انجام می دهند. بعد از تولید قاب تابلو برق توسط دورمن اسمیت وارد مرحله رنگ کاری می شوند که از رنگ های ساده  و یا چرمی برای محیط های باز و بسته استفاده می شود. بعد از خشک شدن رنگ آن را به کوره منتقل می‌کنند و این بخش از کار را به اتمام می رسانند. در مرحله بعد قسمت هایی که باید به بدنه متصل شوند قرار می گیرند بخش‌ها و تجهیزات برق که هرکدام به منظوری در تابلو قرار می گیرند. مانند فیوز ، کلید، کنتاکتور، پریز، لامپ که در اسکلت داخلی تابلو نصب می شوند. مدار طراحی شده  توسط تکنیسین برق دورمن اسمیت تست می شود و به کارفرما تحویل داده می شود. افراد متخصص دورمن اسمیت از نرم افزار های پیشرفته برای طراحی تابلو برق استفاده می کنند. تمام بخش های به کار رفته در تابلو برق با توجه به نوع آن متفاوت خواهد بود، مثلا تابلو قدرت مرکزی از نظر تجهیزات باید استاندارد های لازم را داشته باشد تا در کنترل برق تابلو های دیگر مشکلی بوجود نیاید  که در این زمینه تجهیزات دورمن اسمیت حرف اول را می زند.

انواع لوازم برقی دورمن اسمیت

کنتاکتورهای برند دورمن اسمیت در تابلو برق

کنتاکتور های دورمن اسمیت کلید های الکترو مغناطیسی می باشد که در مدارهای قدرت نقش مهمی را دارد.در واقع کنتاکتورها  قطع و وصل کننده مدارهای می باشند و برای انجام این کار از نیروی الکتریکی و مغناطیسی استفاده می شود. ممکن است کلید های دستی نیز برای قطع و وصل جریان وجود داشته باشد ولی زمانی که جریان الکتریکی در کلید موجب قطع و وصل گردد، الکترو مغناطیس خواهد بود. از دیگر تجهیزاتی که در تابلو برق استفاده می شود فیوز است که برند دورمن اسمیت است انواع مختلفی از این لوازم را تولید می کند که کاربرد های متفاوتی را دارد. کلید مینیاتور یا فیوز از جمله لوازمی است که در مدارها استفاده می شود و معمولا برای محافظت از مدار لامپ ها از آن استفاده می شود. این فیوز ها طبق استاندارد های بین المللی تولید می شوند و دارای رنج گسترده ای از جریان ها می باشد. فیوز ها معمولا در انواع تک پل، دو پل ، سه پل و چهار پل تولید می گردند. دورمن اسمیت دارای انواع تجهیزات برقی است و در تابلو برق نیز از این لوازم استفاده می شود.