۱۷
دی

طراحی انواع تابلو های دیزل توسط دورمن اسمیت

طراحی انواع تابلو های دیزل توسط دورمن اسمیت

دورمن اسمیت نام برندی آشنا از تجهیزات و لوازم برقی است که نمایندگان فراوانی در سراسر دنیا با این نام در حال فعالیت هستند. دورمن اسمیت علاوه بر لوازمی که از این برند در پروژه های خود استفاده می کند در ساخت انواع  تجهیزات کارخانه ها نیز از این لوازم استفاده می کند. دورمن اسمیت با سابقه طولانی که در انواع پروژه ها داخلی و خارجی دارد،  برندی معتبر به شمار می رود. مهندسین توانا در این نمایندگی نیز با دانش خود می توانند به تجهیز انواع کارخانه بپردازند، یکی از این تجهیزات انواع تابلو های دیزل می باشد  که دورمن اسمیت با طراحی و اجرای این تابلو ها تجهیزات اولیه و اصلی کارخانه ها را راه انداز ی می کند. معمولا این تابلو دیزل که توسط دورمن اسمیت طراحی می گردد در ورودی کارخانه ها و یا واحد های صنعتی و بیمارستان ها و یا مناطق مسکونی قرار داده می شود تا در زمان قطع یا ناپایداری برق  از برق پشتیبانی صورت گیرد.

در واقع این تابلو در زمان عادی امکان تامین در زمان عادی را برای آن منطقه دارد و در زمان ناپایدرای و اختلال از طریق دیزل ژنراتور این برق را تامین می کند. تمام تجهیزاتی که در این تابلو استفاده می گردد از شرکت دورمن اسمیت است،  مانند کنترل کننده های اضطراری که بر روی تابلو نصب می شود. تجهیز کارخانه ها از نظر برق  باید با طراحی ویژه و نصب استاندارد انجام شود و حتما استفاده از نیروی ویژه و متخصص از اصولی ترین کارهایی است که باید انجام شود و دورمن اسمیت با به کارگیری نیرویی زبده این نیاز را بر آورده نموده است. نمایندگی دورمن اسمیت علاوه بر نصب و طراحی سیستم برق مناطق مختلف به طراحی تابلوهای برق نی زمی پردازد که هر کدام از این تابلو ها برای هدفی طراحی می شوند که در اینجا به طراحی تابلو برق دیزل ژنراتور اشاره شد.

طراحی تابلو برق توسط دورمن اسمیت

مراحل  طراحی و تولید تجهیزات کارخانه ها

نمایندگی دورمن اسمیت برای شروع کار با کار فرمای کارخانه مورد نظر  مذاکراتی  خواهد داشت قبل از شروع هر اقدامی باید به اطلاعاتی دست یابد. به عنوان مثال مهندسین دورمن اسمیت باید به نقشه کارخانه و مسیری که باید برق انتقال داده شود و قسمت هایی که دستگاه های کارخانه تعبیه می شود، دسترسی داشته باشد و محل مورد نظر خود را برای تابلو ها مشخص نماید. نمایندگان دورمن اسمیت در کارخانه تمامی نقشه ها و تجهیزات را بررسی می کنند و با توجه به تمام مدارک موجود طراحی خود را برای تابلو برق دیزلی ارائه می دهند. بعد از اینکه بررسی ها انجام شد طرح را به کارفرما ارائه می دهد و تمام جوانب از طریق مهندسی دورمن اسمیت سنجیده می شود و با مطابقت با استاندارد ها و در کنار آن با تجمع نظرات کارفرما طرح نهایی انجام می شود.

باید برای ساختن تابلو برق به نکاتی اشاره کرد به صورت کلی تابلو برق اعم از دیورای یا ایستاده از ورق روغنی تولید می شود با ضخامت  مشخصی که استاندارد آن ر تایید می کند. بدنه تابلو ها از شاسی و دونه یا پوشش است که به همدیگر متصل شده اند. اگر تابلو ها به صورت چند قسمتی باشند باید  بوسیله پیچ و مهره بهم متصل شوند. سلول هایی که برای تابلو برق تعبیه می شود باید فضای کافی برای بازرسی و تعمیر داشته باشند. نماینده دورمن اسمیت  محل ورود و خروج کابل ها را بررسی می کند تا به اندازه کافی از هم فاصله داشته باشد. بدنه تابلو ها به گونه ای طراحی می ود که امکان هر گونه تغییراتی برای آن امکان پذیر باشد. باید بالای تابلو قلابی برای جابجایی احتمالی تابلو قرار گیرد.

تمام جزییات به هنگام نصب و تولید تابلو های برق در نظر گرفته می شود و دورمن اسمیت تمام جوانب کار را در نظر می گیرد.  بعد از ایجاد بدنه و رنگ آمیزی آن نوبت سیم کشی می شود که با رعایت تمام جوانب این کار نیز توسط متخصصان انجام می شود با توجه به کارخانه و میزان تاسیسات و دستگاه ها تابلو ها کارکردی متفاوت خواهد  داشت. مهندسین دورمن اسمیت تمام جوانب را رعایت می کنند  و همه قسمت ها طبق استاندارد تولید می گردد و بعد از تولید باید تمام بخش های تابلو برق  زیر نظر آزمایشگاه ها تست شود.

مراحل تولید تابلو برق

چگونه عملکرد دورمن اسمیت ارزیابی می شود

بعد از اتمام کار نماینده فنی کارفرما در محل حضور می یابد و تابلو های تولید شده توسط دورمن اسمیت را ارزیابی می نمایند و بعد از تایید نماینده کار فرما به ایشان تحویل داده می شود. تست های مختلفی در این مرحله انجام می گردد تا صحت  تابلو برق  تایید گردد. یکی از این آزمایش ها تست مکانیکی سلول ها می باشد. تمام بخش های ارزیابی و سنجش مورد آزمایش قرار می گیرد. کلید ها مورد بررسی قرار می گیرد. بعد از تمام موارد ذکر شده به صورت دقیق و جزیی نقشه ایزو متریک و جانمایی و  نقشه کامل مدار قدرت با شماره گذاری کامل سیم ها در اختیار کار فرما قرار می گیرد.